Založ si blog

„Zastropujme“ radšej ceny v obchodných sieťach, pán Pellegrini

Zákon o osobitnom  odvode od obchodných reťazcov je už schválený. Tí sa vyhrážali verejnosti, že hravo „prenesú“ ten odvod do kalkulácie cien v maloobchode, veď nechcú stratiť zo zisku ani cent. „Stropovanie“ dôchodkov sa odkladá…ale vláda má možnosť „zastropovať“  hravo ceny maloobchodných tovarov tak ako to urobila Ficova vláda pri výmene Sk za Euro. Pamätáte ešte január 2009? Ceny neboli hneď od januára 2009 že  9,99, ale ako sa to prepočítalo, povedzme 8,42…urobte to tak aj dnes pán premiér i minister financií. Národ Vás bude potom vďačne voliť.

Ak sa totiž ústami prezidenta asociácie maloobchodných reťazcov vyhrážali obchodné reťazce, že celý osobitný odvod „prenesú“ na zákazníkov, veď takto hrozili manipulačne, aby zákon neprešiel,  má vláda v mene ľudu  možnosť urobiť preventívne opatrenie – ceny ZASTROPOVAŤ.  A prečo nie? Idú vianočné sviatky, obrovský nárast nákupov. Po sviatkoch prídu výpredaje – obchodníci si zas prídu na svoje.

A vo chvíli, keď už budú chcieť zakalkulovať obchodný osobitný odvod – nech zasiahne štát. Finančná polícia. Vtedy to bola dohoda odborov, podnikateľov a vlády – a za zvýšenie cien po 1.1.2009 hrozil trest. Aj basa.

Urobme to! 

A postscriptum pre „súdruhov“ trollov:

Načo je teda celý ten cirkus o osobitnom odvode, ak si môžu obchodníci zvyšovať ceny ako chcú a žiadna konkurencia ich neobmeduje? Preto chodia ľudia i na Slovensku do prihraničných sietí v Maďarsku, Rakúsku, Poľsku, dokonca i na Moravu. o čo v tom videu je i na rakúskej strane hraníc.

Po druhé – nie všetci si však môžu dovoliť ten luxus sadnúť do auta a ísť kúpiť inam. Sú okresy, kde do 50 km už máte iba Kaufland, Tesco, Billu, prípadne Lidl – a o tieto siete ide predovšetkým

Po tretie – ak sa niekto verejne vyhráža, nemá byť za to potrestaný? Oni tie siete nehovoria, že odídu, joj to by ich bolelooo, oni hovoria, že nám zdražia tovar. A hlavne potraviny….

… a máte pravdu s tou recesiou – aj stropovanie dôchodkov sa dá považovať za takú idiotskú recesiu, to je ešte lepšie….

 

s pozdravom

Spolok národohospodárov Slovenska.

„Žlté vesty v Paríži“ a zlyhanie kapitalizmu v jeho ekonomickom fungovaní

13.12.2018

Francúzska poriadková polícia použila v sobotu slzotvorný plyn proti skupine demonštrantov v Paríži, ktorí sa v rámci tzv. protestov žltých viest pokúsili priblížiť k prezidentskému palácu. viac »

„Zdiera“ štát pracujúcich? Zúfalý omyl pravice Saskárov vyšiel na povrch

26.11.2018

Štát, to sme my. Štátny rozpočet SR zbierajú občania zo svojich daní, poplatkov a z daní a odvodov, čo im dávajú súkromní podnikatelia a cudzí investori (ak vôbec niečo "dávajú"). A viac »

Naozaj chýba Slovensku pol milióna pracovníkov? Neplašte národ, pán minister. . . .

22.11.2018

Je to skoro na podanie na trestné stíhanie za vyvolávanie poplašných správ...obrátili sa na Spolok národohospodárov Slovenska ľudia, máli sme plné maily i "zavarené" telefóny, lebo verejnosť viac »

Goldman Sachs

Malajzia žaluje americkú Goldman Sachs, vraj pomáhala pri sprenevere

17.12.2018 17:59

Malajzia zažalovala americkú banku Goldman Sachs a dvoch jej bývalých manažérov pre ich úlohu v údajnej sprenevere miliárd dolárov.

maroko, pakt o migrácii

V OSN bude Česko hlasovať proti globálnemu paktu o migrácii

17.12.2018 17:45

Pôvodne dostali diplomati inštrukciu, aby sa hlasovania zdržali.

eurovea city

Pri Eurovea 2 postupujeme podľa pravidiel, deklaruje developer

17.12.2018 17:35

Výška prvého mrakodrapu v Bratislave - Eurovea Tower 168 metrov je podľa investora výsledkom detailného odborného posúdenia.

foto2-sita-zetor

Obrana navrhuje obstarať obrnené vozidlá 4x4 cez medzinárodnú súťaž

17.12.2018 17:33

Ministerstvo chce obstarať 404 vozidiel v hodnote do 782 miliónov eur.

klubnarodohospodarov

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 18629x
Priemerná čítanosť článkov: 1552x

Autor blogu

Kategórie