Založ si blog

„Zastropujme“ radšej ceny v obchodných sieťach, pán Pellegrini

Zákon o osobitnom  odvode od obchodných reťazcov je už schválený. Tí sa vyhrážali verejnosti, že hravo „prenesú“ ten odvod do kalkulácie cien v maloobchode, veď nechcú stratiť zo zisku ani cent. „Stropovanie“ dôchodkov sa odkladá…ale vláda má možnosť „zastropovať“  hravo ceny maloobchodných tovarov tak ako to urobila Ficova vláda pri výmene Sk za Euro. Pamätáte ešte január 2009? Ceny neboli hneď od januára 2009 že  9,99, ale ako sa to prepočítalo, povedzme 8,42…urobte to tak aj dnes pán premiér i minister financií. Národ Vás bude potom vďačne voliť.

Ak sa totiž ústami prezidenta asociácie maloobchodných reťazcov vyhrážali obchodné reťazce, že celý osobitný odvod „prenesú“ na zákazníkov, veď takto hrozili manipulačne, aby zákon neprešiel,  má vláda v mene ľudu  možnosť urobiť preventívne opatrenie – ceny ZASTROPOVAŤ.  A prečo nie? Idú vianočné sviatky, obrovský nárast nákupov. Po sviatkoch prídu výpredaje – obchodníci si zas prídu na svoje.

A vo chvíli, keď už budú chcieť zakalkulovať obchodný osobitný odvod – nech zasiahne štát. Finančná polícia. Vtedy to bola dohoda odborov, podnikateľov a vlády – a za zvýšenie cien po 1.1.2009 hrozil trest. Aj basa.

Urobme to! 

A postscriptum pre „súdruhov“ trollov:

Načo je teda celý ten cirkus o osobitnom odvode, ak si môžu obchodníci zvyšovať ceny ako chcú a žiadna konkurencia ich neobmeduje? Preto chodia ľudia i na Slovensku do prihraničných sietí v Maďarsku, Rakúsku, Poľsku, dokonca i na Moravu. o čo v tom videu je i na rakúskej strane hraníc.

Po druhé – nie všetci si však môžu dovoliť ten luxus sadnúť do auta a ísť kúpiť inam. Sú okresy, kde do 50 km už máte iba Kaufland, Tesco, Billu, prípadne Lidl – a o tieto siete ide predovšetkým

Po tretie – ak sa niekto verejne vyhráža, nemá byť za to potrestaný? Oni tie siete nehovoria, že odídu, joj to by ich bolelooo, oni hovoria, že nám zdražia tovar. A hlavne potraviny….

… a máte pravdu s tou recesiou – aj stropovanie dôchodkov sa dá považovať za takú idiotskú recesiu, to je ešte lepšie….

 

s pozdravom

Spolok národohospodárov Slovenska.

Rakety stop, NATO stop – ak chce Európa a aj Slovensko zachrániť klímu

19.08.2019

Povzdychnutie nad IDIOTIZMOM niektorých "pionierskych budovateľských" tvrdení agentúr, masmédií i politikov. Reakcia musí byť rýchla, večer už budú iné dôležité "témy". Takže z tlačovej viac »

. . . p. s. : A máme sa tu dobre! . . .

06.07.2019

Čas prázdnin, čas letných dovoleniek, čas oddychových i dobrodružných táborov. To odtiaľ sa posielajú také pohľadnice, dopisy, dnes e-maily či smsky :. ..."a p.s.: máme sa tu dobre! Dnes viac »

Česť pamiatke a smútok za Františkom Čubom

01.07.2019

Česť pamiatke na človeka Františka Čubu, ktorý sa už počas svojho vlastného života stal pre nás LEGENDOU. V hospodárstve legendy nebývajú zvykom, tí ľudia v podnikoch pracujú a budujú, viac »

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.

vlada, pellegrini,

Pellegrini v stredu povie, či ostáva v Smere

20.08.2019 18:22

Pellegrini už dlhšie patrí medzi vrcholových členov strany, s postojmi ktorých sa Fico dostáva čoraz častejšie do rozporu.

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd. Milióny eur budú chýbať v rozpočte samospráv.

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

klubnarodohospodarov

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 48725x
Priemerná čítanosť článkov: 1874x

Autor blogu

Kategórie