. . . p. s. : A máme sa tu dobre! . . .

6. júla 2019, klubnarodohospodarov, Nezaradené

Čas prázdnin, čas letných dovoleniek, čas oddychových i dobrodružných táborov. To odtiaľ sa posielajú také pohľadnice, dopisy, dnes e-maily či smsky :. …“a p.s.: máme sa tu dobre!  Dnes 7. júla 2019, v plnom rozpuku horúceho leta a v čase oddychovom, dovolenkovom, prázdninovom, nám naši politici, naši sluhovia ľudu, naši „dobrovoľníci“ starajúci sa o naše dobro odkazujú z destinácie najvytúženejšej – z politických zastupiteľských štátom platených pracovných pozícií, že

 „p.s. …a máme sa tu dobre!!!“  

a nám prizvukujú : Slovensko je úspešný príbeh …a : tak dobre ako teraz, sme sa ešte nikdy nemali!

 

Polemizovať s nimi nemusíme: ozaj sa oni tak dobre ako teraz ešte nikdy nemali a JE TO PRE NICH úspešný príbeh.

Štátna služba, pretože je platená zo spoločenský zbieraných peňazí do štátneho rozpočtu, pretože je nárokovateľná už dňom zvolenia či dosadenia do funkcie, je snom …aj preto je tu na Slovensku toľko politických strán a toľko politikov …štátnej úrovne, medzinárodnej úrovne (aké vysnívané „platy“ pri zastupovaní v EÚ v Bruseli…), ale i na „župnej úrovni“, alebo na krajskej, okresnej, obecnej úrovni, primátor či starosta…či aspoň okresný poslanec v zastupiteľstve…

toľko funkcionárov,  a – nie je to už viac ako bolo funkcionárov v štruktúrach KSČ, kvôli ktorým sa vlastne vraj odohral „nežný november“ ?

Takže, ľud slovenský, zamyslime sa: dostali sme pozdrav od našich voliteľných i dosaditeľných „zástupcov ľudu“, ako sa majú dobre: Uverejnila o tom článok  dnes Pravda tlačená: „“Majetkové priznania .{target:_blan­k}„:[https://spravy.pravda.sk/…ale-fiaskom/] si celkom neplnia účel tak, ako by si ho mali plniť. Politici to vedia všelijako zaonačiť. Jediný účel, ktorý to plní, je, že máme majetkové priznania politikov. To je všetko. Roky sa to kritizuje, že je to príliš všeobecné, pravidlá sú mäkké.

Návrh Spolku národohospodárov Slovenska:

Politici sú volení. Dobre. Idú slúžiť ľudu. Ešte lepšie. Každý z nich by už v prípade zvolenia či dosadenia mal byť hotovým a skúseným odborníkom v tom svojom, mal by mať už toľko praxe, že niekde dostával výplatu a zarábal si svojou činnosťou. Pri zvolení – keďže ide o službu ľudu, voličom, národu, by nemal za túto službu brať peniaze. Výplatu. Mzdu.

Dobrovoľnicky vzťah k štátnej službe, založený na kompenzácii cestovných a pobytových nákladov. Nič viac. Žiadny plat, žiadna výplata. Z čoho žiť? Diéty…na úrovni zamestnancov podľa zákona.

Súhlasíte?

Ani Ľudovít Štúr, ani Milan Rastislav Štefánik, ani politici dohodujúci Vianočnú dohodu v decembri 1943, ani politici ktorí dohodli Košický vládny program, nedostali „od štátu“ nič. Nemal by byť toto moderný príklad?

Spolok národohospodárov Slovenska OZ