Založ si blog

Rakety stop, NATO stop – ak chce Európa a aj Slovensko zachrániť klímu

Povzdychnutie nad IDIOTIZMOM niektorých „pionierskych budovateľských“ tvrdení agentúr, masmédií i politikov. Reakcia musí byť  rýchla, večer už budú iné dôležité „témy“. Takže z tlačovej nemenovanej agentúry prevzala tlačená Pravda možno i v dobrom úmysle článok s burcujúcim názvom: 

„Plyn stop, ropa stop – ak chce Európa aj Slovensko zachrániť klímu“

Dobre, poďme zachrániť tú klímu. Možno aspoň nad Slovenskom:

Protestujme proti znovuobnoveniu rozmiestňovania vojenských rakiet v Európe a ich rozširovanie: Také vypustenie rakety, iba cvičné a jej let, narobí poriadne znečistenie ovzdušia. A to je iba let, ešte sa nehodnotí dopad na cieľ a výbuch! V juhoslovanskom Kragujevaci keď bola v 1999 zbombardovaná automobilka Zastava, do zeme sa dostalo toľko tam predtým uskladnených pod kontrolou bifenylov a otrav z lakovania, že to zamorilo priestor pôdy do 100 km. Ale to bolo nič, tvoril sa „priestor pre demokraciu“…

Protestujme proti NATO a vôbec armádam – STOP IM! Nielen vojenský výcvik, používanie nafty v motoroch, nielen cvičná streľba, nielen oleje unikajúce do pôdy, nielen autoparky vozidiel (nákladných, veľkokapacitných, ťažkých terénnych) a ich údržba, ale aj akékoľvek použitie, prevádzkovanie ( dotknem sa organizátorov – aj defilé armády počas sviatkov) zamorí ovzdušie a pôdu a znečistí klímu viac, ako nejaké všeobecné “ ropa stop, plyn stop“. Bude zaujímavé, ako sa budú environmentalisti hádzať pred defilujúce armádne vozy alebo pri prechode NATO-kolón po Slovensku.

Výroba plastových obalov a sáčkov STOP! – niekto naivný a hlúpy sa snaží brániť, aby spotrebitelia používali umelohmotné tašky a sáčky a obaly. Ale ako? Priamo na pokladni prekladať z uh-obalov napríklad potraviny „do ešusov“? Skúste to! Priamo v predajni prekladať chlieb, pečivo, zeleninu, mäso z uh-sáčkov rovno do plechových či sklených kelímkov? No skúste to!

Prečo sa environmentalisti zameriavajú na chudákov zákazníkov, ktorí sú prínútení kupovať s tovarom aj obal, prečo rovnako hlasno neútočia priamo na výrobcov a predajcov – ta nech si oni zabezpečia ekologický vhodné balenia – nech sa vrátia ku papierovým sáčkom a dreveným či skleneným obalom potravín!  Len u nás – kedysi bol Skloobal Nemšová, náš najväčší výrobca sklenených obalov, privatizovaný a potom kúpený TetraPack-om – žeby odvtedy máme všetko v tých tetrapack umelohmotných obaloch?

Ale zásadnou príčinou je vlastníctvo v rukách minimálneho počtu majiteľov – no tak nech obmedzia svoju pažravosť po luxusných autách, po organizovaní automobilových pretekov, po vytváraní vlastných autoparkov monopostov, chlastajúcich esúvečiek či po leteckom parku súkromných lietadiel či morských jácht a ich používaní.

Už len toto „STOP“ by zmenilo perspektívu premien zemskej klímy. Také súkromné lietadlo na ceste Paríž – Honolulu – Florida a späť spáli viac nafty ako všetko obyvateľstvo Slovenska za jeden deň. Alebo taký vládny špeciál, keď letí na víkend Bratislava-Poprad a späť, že?…  

odkaz pre Jan101 – no ale tých privátnych lietadiel milionárov je viac ako jeden. násob to a dostaneš sa na správne číslo, napríklad nám stačí „nevyhnutnosť“ Kisku lietať „domov“ na víkendy počas svojho prezidentovania…a nám tu hovorte niečo o „stop nafte a plyne“…

Rastúúúúú! .. .ale bude chlieb lacnejší?

12.09.2019

Priaznivá klíma...aspoň pre niečo. No, rastú! ...a ako! Za ľudia, Spolu, Progresívne Slovensko...to sú už normálne že "matadori", oproti múzeálnym exponátom ako Oľano, Saska, Smer, Kotleba,Esenes, viac »

. . . p. s. : A máme sa tu dobre! . . .

06.07.2019

Čas prázdnin, čas letných dovoleniek, čas oddychových i dobrodružných táborov. To odtiaľ sa posielajú také pohľadnice, dopisy, dnes e-maily či smsky :. ..."a p.s.: máme sa tu dobre! Dnes viac »

Česť pamiatke a smútok za Františkom Čubom

01.07.2019

Česť pamiatke na človeka Františka Čubu, ktorý sa už počas svojho vlastného života stal pre nás LEGENDOU. V hospodárstve legendy nebývajú zvykom, tí ľudia v podnikoch pracujú a budujú, viac »

New York, One World Observatory, One World Trade Centre, WTC, vyhliadková plošina, Manhattan, Ground Zero

Medzi USA a Čínou to stále škrípe, dohoda sa nečrtá

21.09.2019 23:01

Vyhliadky na skoré ukončenie obchodnej vojny medzi USA a Čínou sa zhoršujú.

Bratislava, pochod za život, námestie snp.

Súčasťou programu Národný pochod za život bol aj futbalový zápas v Trnávke

21.09.2019 20:44

Projekt Gól za život spája futbalové hodnoty fair-play, krásu a nadšenie pre hru so zodpovednosťou a krásou života a otcovstva.

zima, sneh, mráz, Bielorusko,

SHMÚ varuje pred nočnými mrazmi na veľkej časti územia Slovenska

21.09.2019 19:10

Výnimkou je Bratislavský a Trnavský kraj.

Hlina, KDH,

KDH vylučuje povolebnú spoluprácu so Smerom, ĽSNS a SNS

21.09.2019 17:50

Po skončení celoslovenskej Rady KDH o tom v sobotu v Bratislave informoval predseda mimoparlamentnej strany Alojz Hlina.

klubnarodohospodarov

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 51833x
Priemerná čítanosť článkov: 1920x

Autor blogu

Kategórie