Založ si blog

„Zdiera“ štát pracujúcich? Zúfalý omyl pravice Saskárov vyšiel na povrch

Štát, to sme my. Štátny rozpočet SR zbierajú občania zo svojich daní, poplatkov a z daní a odvodov, čo im dávajú súkromní podnikatelia a cudzí investori (ak vôbec niečo „dávajú“). A z rozpočtu sa potom platí verejná potreba zdravotníctva, školstva, dopravnej a inej infraštruktúry fungovania slovenskej spoločnosti. Stále je to málo, ak je po 29 rokoch zdravotníctvo, školstvo a sociálna starostlivosť v takom úpadku, aký zažívame.

Udierať by teda bolo načim na vyrovnanie mzdovej úrovne v SR na úroveň toho „jadra“ kde vraj už sme podľa makronkov. Ale nik neudiera. Dokonca aj Smer SD, SNS a Most-híd iba „skrášľuje“ situáciu zvyšovaním minimálnej mzdy, pričom hned o 30 km za slovenskými hranicami nie je podiel rozdelenia hospodárskeho produktu medzi vlastníkmi a zamestnancami  menší ako 60 percent. U nás aj Sulík pripustil, že je to „až“ 38 percent“. Človek a hlavne budúci volič by očakával, že Sulík i jeho zdravotnícka expertka zaútočia razantnou paľbou argumentov na cudzích investorov na Slovensku a  na slovenských súkromných zamestnávateľov s tým, že nech „nezdierajú“ slovenských pracujúcich a nech im dorovnajú mzdy dnes, 14 rokov po vstupe do EÚ a 10 rokov od vstupu do Eurozóny a prijatia Eura ako meny  – na úroveň tých krajín Európskej Únie. Napríklad Jaguar Landrover je totálnym fiaskom.Hlásilo sa tam 11.000 pracovníkov, ale oni ponúkli mzdy pod 900 Eur mesačne, čím sa stalo, že „majú nedostatok pracovníkov a chcú ich dovážať“…nik, ani SULÍK a Saska ich neobviní, že zdierajú zamestnancov.  Lebo ak Sulík a jeho zdravotnícka hviezda z parlamentu chcú argumenty, nech sa pozrú na ponúkané platy fy Jaguar Landrover v Rakúsku – minimálne 1.400 Eur/mes a niekde i 1.800 Eur mesačne, čiže o celú tisícku Eur viac – po prekročení hranice do 100 km od SR.

Takto sa odhaľuje zúfalý omyl pravice, teda i Sulíka, Cigánkovej a ostatných SaSkárov, ktorí si naivne myslia, že občanov zdiera štát  a počítajú umelé konštrukcie ako to ten „štát“ robí…pre mňa sa od dnes odhalilo toto jedno:

Márne sa tu kričí, že už nie je ľavica a pravica.

Sulík, Cigánková a ostatní SaSkári sú tak veriaci pravičiari, akých už vo svete veľa nieto. Pravicoví voliči, voľte si ich…ale už sem nepleťte „občianske“ postoje a akože „neideologické“ argumenty. SaSkárska argumentácia je čisto pravicová: pretože nenapadli zahraničných investorov ani národniarsky, že zdierajú zamestnancov, nenapadli ani súkromných zamestnávateľov, že zdierajú svoj personál v obchodných reťazcoch, v hoteloch, v prevádzkach, ale NAPADLI štát…len ten štát predsa „neberie“ zamestnancom skutočné peniaze do súkromných zdravotných poisťovní, ktorí si robia zisky z povinných odvodov, „neberie“ zamestnancom skutočné peniaze z dôchodkových odvodov do súkromných dôchodkových akciových spoločností a.s. – štát prerozdeľuje odvody do zdravotných, sociálnych a školských systémov a jeho najväčšia chyba už 29 rokov je, že sa zbavil vlastných podnikov.

Čo chcete od SaSky? Postoj, ktorým by zabezpečila zrušenie zákonného odvádzania zdravotných a dôchodkových odvodov do súkromných podnikateľských subjektov? Nebuďme naivní…

Spolok národohospodárov Slovenska

Peter Zajac-Vanka, predseda OZ

Slovensko zmizlo z hospodárskej mapy globálneho sveta, október 2021

01.10.2021

Začala sa Svetová výstava EXPO 2020 v Dubaji. Od dnes 1.októbra 2021. Dobre si treba pre históriu Slovenska tento dátum zapamätať: Pretože dnešným dňom oficiálne SLOVENSKO ZMIZLO Z HOSPODÁRSKEJ MAPY SVETA. Neveríte? Nuž hľadajte expozíciu Slovenska v Dubaji, v reprezentatívnom výbere svetových hospodárskych veľmocí a aspoň krajín, ktoré majú čo ponúknuť. Nenájdete. [...]

Koniec dôvery na Slovensku

17.09.2021

Dôvera je vec veľmi krehká nádoba a na Slovensku sa táto krehká vec práve „rozbila“. Slovo dôvera vyzerá tak milo, materinsky, ako niečo, proti čomu nemôže nikto nič namietať, čo pôsobí úplne hebkým a teplým dojmom. V praxi je však dôvera ťažká a komplikovaná záležitosť. napísal autor manažérskych štúdií Stephen Covey Naši volení predstavitelia [...]

Peter Zajac-Vanka: Bolo Slovensko zachránené?

02.11.2020

Celoplošné testovanie na prítomnosť koronavírusu v populácii Slovenskej republiky prebehlo. Ukazuje sa, že tak zhruba jedno percento populácie bolo testované pozitívne. Nemusia onemocnieť na koronavírus, iba ho mali v nose, v tele. Nemusí sa prejaviť. Otázkou však je, čo sa týmto celoplošným „prieskumom“, ktorý bol veľmi nákladný a predstavuje vlastne taký vzor [...]

Krymský most, ICEYE

Ukrajinská nadácia kúpila pre armádu satelit. Bude mať prehľad o bojisku

18.08.2022 21:19

Ukrajinská nadácia kúpila satelit, ktorý obstaráva snímky zemského povrchu s vysokým rozlíšením bez ohľadu na dennú dobu a poveternostné podmienky.

Gagarinova ulica

V Bratislave kreslia trvalé BUS pruhy na Gagarinovej ulici

18.08.2022 20:40

V týchto dňoch v rámci prác na rekonštrukcii Gagarinovej ulice v Bratislave začali s vyznačovaním trvalých vyhradených jazdných pruhov pre verejnú dopravu, tzv. bus pruhov.

lekár, doktor, peniaze, úplatok,

Komora sestier je sklamaná z Matovičovho návrhu: Takéto zvýšenie platov nestačí

18.08.2022 20:18

Nemôžeme vyjadriť spokojnosť s prezentovaným zvýšením hrubej mzdy sestry a pôrodnej asistentky, reaguje komora.

SR vláda 77. schôdza rokovanie krajniak milan

Krajniak by o druhom pilieri hovoril inak, ak by nebol ministrom, tvrdí investičný analytik

18.08.2022 19:15

Analytik František Burda v podcaste denníka Pravda hovorí o automatickom vstupe do druhého piliera, spolu s praktickými radami mladým o dôchodkovom sporení.