Založ si blog

Vízia pre Slovensko II. časť – potrebujeme ju teraz?

V tej I.časti vízie pre Slovensko po roku 2020 to bolo čerpané z materiálu od roku 2016, Spolok národohospodárov Slovenska trochu v aktualizovanej textovej forme podával minule tu na blogu. Pozrite sa však na tento program, je formulovaný dokonca radikálnejšie, po jeho prečítaní si však človek povie:

Niečim začať bude treba! A nie sú to iba body hospodárskeho programu:

  1. Donútime politikov niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia tak, aby vysoká politika viac nebola najorganizovanejšou zločineckou profesiou. Zavedieme trestný postih politikov a vysokých štátnych úradníkov za zneužitie právomoci, a to aj z nedbanlivosti. Prijmeme zákony na preukazovanie pôvodu majetku. Rozkradnutý majetok navrátime do vlastníctva štátu. Trestný a väzenský systém sprísnime tak, aby si každý dobre rozmyslel, či bude kradnúť a lúpiť.
  2. Cestu k prosperite vidíme v rozumnom hospodárení a nie v neustálom zvyšovaní daní. Prehodnotíme štátne výdavky s cieľom prijať vyrovnaný štátny rozpočet. Sociálnu politiku postavíme na princípe zásluhovosti a odstránime zvýhodňovanie asociálov pred slušnými ľuďmi. Tým, ktorí odmietnu pracovať, nedáme zadarmo vôbec nič – žiadne domy, dávky ani príspevky.
  3. Platy politikov a vysokých štátnych úradníkov stanovíme v závislosti od minimálnej mzdy. Počet poslancov NR SR znížime zo súčasných 150 na 100. Sfunkčníme referendum. Zrušíme zbytočné štátne úrady. Zrušíme financovanie politických strán a mimovládnych organizácií zo štátneho rozpočtu.
  4. Všetkým umožníme pracovať. Nezamestnaných zapojíme aj do prác, ktoré doteraz predražene vykonávali súkromné firmy (výsadba stromov, výstavba a oprava bytov, škôl, nemocníc, ciest a inej infraštruktúry). Minimálnu mzdu a dôchodky určíme v závislosti od odpracovaných rokov a náročnosti práce. Dôchodkový vek ústavným zákonom stanovíme na 60 rokov.
  5. Zastavíme privatizáciu zdravotníctva a presadíme jednu štátnu zdravotnú poisťovňu. Záchrannú službu a nemocničné laboratóriá vrátime naspäť do rúk štátu. Zvýšime kompetencie zdravotným sestrám, zabezpečíme špecialistov aj na vidiek a zvýšime prevenciu pred ochoreniami. Pre tých, ktorí si platia zdravotné poistenie, zrušíme doplatky za predpísané lieky.
  6. Výchovu a vzdelávanie mládeže postavíme na tradičných národných a kresťanských princípoch a hodnotách. Navrátime učiteľom autoritu a dôstojnosť. Sieť škôl prispôsobíme trhu práce, podporíme praktické odbory a zrušíme normatívne financovanie škôl. Zavedieme pravidelné protidrogové testy na základných a stredných školách.
  7. Obnovíme potravinovú, hospodársku a energetickú sebestačnosť Slovenskej republiky. Zabránime cudzincom skupovať slovenskú pôdu a zvýšime dotácie pre poľnohospodárov. Odstránime zvýhodňovanie zahraničných podnikateľov pred slovenskými a postupným znižovaním úplne zrušíme DPH. Zvýšime ochranu prírody a zastavíme drancovanie lesov. Zvýhodníme používanie alternatívnych palív v individuálnej a hromadnej osobnej doprave.
  8. Slovenské záujmy staviame nad diktát Bruselu, a preto odmietame obmedzovanie suverenity členských štátov Európskej únie, ako aj projekt Spojených štátov európskych. Nikdy nepodporíme akúkoľvek formu štátnej pomoci súkromným bankám a nezodpovedným cudzím vládam. Sprísnime kontrolu nelegálneho zamestnávania cudzincov a imigračnú politiku.
  9. Nedopustíme narušenie územnej celistvosti SR a posilníme obranyschopnosť vlasti. Presadíme vystúpenie Slovenska zo zločineckého paktu NATO a slovenských vojakov stiahneme z okupačných zahraničných misií. Záujemcom umožníme získať dobrovoľný vojenský výcvik. Zachováme právo na legálnu zbraň. Hranicu trestnej zodpovednosti znížime na 12 rokov.
  10. Za manželstvo budeme vždy pokladať len zväzok muža a ženy. Slušné rodiny podporíme bezúročnými mladomanželskými pôžičkami zo štátnej banky a možnosťou získať štátny byt. Odmietame registrované partnerstvá, adopciu detí homosexuálmi aj propagáciu sexuálnych úchyliek.

Príliš sa nenamáham zatajiť, že Programových priorít podľa Memoranda piatich politických strán na kandidátke ĽSNS je pätnásť, ale toto Desatoro je celkom zhutnené a je to ozaj program, pre ktorý sa oplatí zabojovať vo voľbách.

Bolo už zverejnených a dal som k nemu stručný komentár, takže kto chce, ten vie, že toto je to Programové Desatoro Ľudovej strany Naše Slovensko. Ku každému bodu sa dá vypracovať celý elaborát,…z prvej ruky pár komentárov:

Komentár k 1 bodu:

Každá hospodárska organizácia , ktorá prijme do svojho zamestnania človeka na dôležitú pozíciu iba vtedy, ak prevezme hospodársku zodpovednosť za svoje konanie – a je už načase tak urobiť i v  NRSR a vo  vláde

Komentár k 2.bodu:

Cesta k prosperite – to je aj kontrola finančných tokov v hospodárstve. Zásluhovosť v sociálnej politike je aj o tom, že dôchodcovia čo celý život pracovali nemôžu mať dôchodky pod 400 alebo priemerne  447 Eur, dávno mali byť na základe zásluhovosti z práce vysoko na tisícke Eur mesačne. 

Komentár k 3.bodu:

Platové podmienky treba tarifovať skutočne s porovnaním s inými mzdami. Pozrime sa, ako nemorálne si súčasný parlament navýšil platy a ako to zopakovali po ňom všetci vo vláde a v celej verejnej  správe ! Aj poslanec a aj vládny činiteľ je predovšetkým v služobnom zamestnaneckom pomere ku štátu. 

Komentár k bodu 7:

Potravinová hospodárska a energetická sabestačnosť Slovenska, to znamená rozvinúť výrobu v poľnohospodárstve     na tú vysokú úroveň ako kedysi a rozvinúť výrobu potravín a ich domácej distribúcie tak, aby občan SR mal dostupné vlastné potravinárske výrobky a výživu – nie z dovozu v tých potravinách, ktoré si vieme vyrábať…takisto  energetická sebestačnosť, takisto hospodárska sebestačnosť…

atď…vrátim sa k vysvetľovaniu

 

A je to tá jediná politická strana, ktorá má pod svojim názvom aj motto: Odvahou proti systému.

Za seba môžem povedať, že uplatňovať napríklad body 7,5,2,3,4, to bude chcieť ale poriadne úsilie zo strany zákonodarcov, vlády a celého ľudu. A všimnime si – chce to Ľudová strana Naše Slovensko…

 

Bieda makroekonomických poznatkov našej vlády

02.07.2020

Už viac ako tri mesiace počúvame denne od našej vlády o koronavíruse. Ne však o tom, čo zaujíma každého občana: Tou otázkou je – aké budú dôsledky COVID-19 na ekonomický život ľudí na Slovensku Za ten zodpovedá vláda Slovenskej republiky. Predseda vlády Slovenskej republiky zodpovedá za stav ekonomiky na Slovensku Predseda vlády nemá vysvetľovať krivku [...]

Dva štátne rozpočty navyše Maroša Šefčoviča je cesta do otroctva

26.06.2020

Štátny rozpočet 2020 je v príjmoch plánovaný na 15,5 miliardy Eur a vo výdajoch na 17,6 miliardy Eur. „Dva štátne rozpočty navyše“ to by bolo v príjmoch 46,5 miliardy Eur: A KTO NÁM TO DÁ?! Doteraz som si aspoň v medzinárodnej sfére poslanca Šefčoviča v EU vážil. Ako ekonóm sa ale pýtam: Čo to pre Boha živého TREPE?!. Uvedomuje si vôbec dosah svojich [...]

Ekonomické sily sa rodia vo výrobe

15.06.2020

Hovoril som s profesorom ekonómie Jaroslavom Husárom. Vo svojom vysokom veku sa stále zaujíma o stav slovenskej ekonomiky a len pred dvomi rokmi keď mal 82 rokov vydal novú knihu „Aj ekonómia je veda“, Píše listy činiteľom Slovenska, ale sú bez odpovedí, alebo len so zdvorilým poďakovaním. Dnes mi napísal: O päť minút dvanásť v nedeľu 14/6/2020 som sa [...]

poľsko Duda

Poľský prezident obvinil nemeckého vlastníka novín zo zasahovania do volieb

04.07.2020 22:24

Vyhlásil po tom, čo poľský bulvárny denník Fakt informoval o milosti udelenej mužovi odsúdenému za pedofíliu.

viliam mišenka

Viliama Mišenku poslal viedenský sudca do vyšetrovacej väzby

04.07.2020 20:26, aktualizované: 20:59

Mišenku v marci 2018 odsúdiil na 23 rokov odňatia slobody v kauze výbuchu v topoľčianskej firme Euromont.

streľba alabama USA police obchodné centrum

Pri streľbe v nákupnom centre zahynul osemročný chlapec

04.07.2020 20:03

Polícia zatiaľ nezverejnila motív streľby, ktorá si vyžiadala aj ďalších troch zranených.

migranti

Zadržaní migranti na východe Slovenska sú zo Sýrie a Palestíny

04.07.2020 18:57

Medzi 29 ľuďmi bolo aj šesť maloletých vo veku od 9 do 17 rokov.