Založ si blog

AKO ako? : Matovič! (koniec volieb)

Keď si už na Ukrajine ozaj nevedeli rady, zvolili herca Zelenského. Vyzerá to dodnes, že trochu bábku v rukách mocností. Aj keď nič nevie, ako herec „to dokázal“, ale aj po skoro roku je 1/3 Ukrajincov radšej v zahraničí. Keď si v Spojených štátoch už nevedeli rady, zvolili „kovbojského herca“ Ronalda Reagana, ktorému vo westernovkách občas viseli kolty pekelne prinízko…

A vyzerá to (aspoň podľa posledného zverejniteľného volebného prieskumu), že keď si Slováci nevedia rady, zvolia si Matoviča.Schválne ho nebudem charakterizovať, ale je v matematickej množine medzi Zelenským a Reaganom. 

Tu sa ukazuje bezzradnosť tých, čo ťahajú figúrky politikov ako v bábkovom divadle.

SSD už dodýchava, sú aj také informácie že z členskej základne „bežného“ okrsku je povedzme z 950 členov veľký úbytok, už chodí na podujatia sotva 35. Netreba ísť do podrobností….celé progresívne a pravicové liberálne spektrum sa tak predvolebne klbčilo o budúce korytá, ba už sa niektorí aj menovali za ministrov, že pozabudli na fakt, že Slováci nie sú z Urundi-Burundi a tie tančeky a divadielka  okolo volieb na nich nefungujú…tak KOHO? TAK AKO?

AKO prehovorilo: MATOVIČ! 

Wau! Lepšia voľba byť nemohla: vždy ho môžu odstrániť, keď prestane vyhovovať, že sa „pomiatol“….

Ale ten obyčajný človek a rôzne nezávislé osobnosti čo nechcú OĽANO sa pýtajú:

AKO zvládne Matovič zostavenie vlády? Bude to „ententýny“…alebo Kto -s kým – o čom – pre koho?

AKO zvládne Matovič medzinárodnú situáciu? Pôjde do Europarlamentu, nakričí im tam na prázdny parlament ako u nás na Slovensku? Pošle do r… Trumpa, Merkelovú i Putina? Vytiahne plagát na Uršulu, že je…?

AKO zvládne Matovič domáce ekonomické a sociálne problémy? Prizve si domov Mikloša a Kaníka, ktorých už na UA majú plné zuby a Zelenský ich rád na hraniciach v Čope vymení za stovku tu zapracovaných UA-lekárov?

AKO sa vyrovná Matovič s možnou epidémiou koronavírusu? Bude típať všetkých do hlavy mobilným teplomerom a odpočítavať „ty von, ty dnu?“

AKO sa vyrovná Matovič s postupným útlmom automobiliek na Slovensku ( i keď vo februári ešte nič tak nevyzerá?)

Ako sa vyrovná MATOVIČ s viaznúcimi dodávkami potravín do slovenských predajných sietí, ak budú  pre izoláciu od koronavírusu odstavované kamiony na hraniciach tak ako sa to už deje medzi Ruskom a Čínou vo Vladivostoku a po celej línii hraníc dotvedy zásobujúcej potravinami Rusov z Číny?

AKO? AKO?

Ono je ľahké urobiť 15.deň tj. deň pred moratóriom robenia predvolebných prieskumov ľúbivý výsledok prieskumu. Ono je lukratívne aby takmer „nenápadne“ z druhého miesta trčal želaný víťaz volieb ( AKO? to bolo i s paní Z.Čaputovou?)

My máme našťastie európsku menu EURO. Takže deň po voľbách naša mena neklesne na historické minimum…iba že by to niekto chcel v pozadí spraviť aj Euru…wau, to by slovenská myš konečne zarevala na Európu, alebo aspoň Eurozónu… ja by som to od Igora Matoviča aj očakával, on to už občas i urobí,,,

(neberte toto zamyslenie tak vážne, do popuku som sa na výsledkoch pobavil…vy nie?

Populizmus má festival v dnes v Parlamente

18.02.2020

Je to neuveriteľné, že DODNES sa ešte mnohé masmédiá i politici zaoberajú pojmom populizmus v politike ako niečim odpudivým, nechutným, do politiky nepatriacim. A tu zrazu 11 dní pred voľbami viac »

„Trh márností“ v predvolebnom slovenskom parlamente?

17.02.2020

Bolo by to krásné, mať 13 dôchodkových výplat za rok, dostávať zvýšené rodinné prídavky na dieťa, nemusieť platiť diaľničnú známku ako občan SR...ale preto voliť SSD a SNS azda nemusíme. viac »

. . . že vraj „ako ďalej“?

13.02.2020

Pýtajú sa ozaj už zmätení voliči. A chápem ich - naozaj mali byť prieskumy 50 dní pred voľbami embargované. Tú vetu v titulke som si "požičal" od bývalého politika Vladimíra Mečiara, viac »

Donald Trump

Trump označil obvinenia zo zásahov Ruska do kampane za výmysel

21.02.2020 19:20

Hovorca Kremľa uviedol, že obvinenia ako tieto sú v podstate ako akékoľvek "bežné paranoidené oznámenia".

slušné Slovensko zhromaždenie výročie Kuciak Bratislava

Zhromaždenia Za Jána a Martinu zaplavili námestia

21.02.2020 19:15

V Bratislave si zavraždených snúbencov pripomenuli pozostalí, zástupcovia iniciatívy Za slušné Slovensko, novinári aj predstavitelia cirkví a kultúrneho života.

parlament, Galko,

Poslanci okolo Galka ostávajú kandidátke DS

21.02.2020 18:44

Členovia predsedníctva v piatok prerokovali situáciu s poslancami.

kuciak kušnírová SNP námestie pietna spomienka výročie

Zavraždeného Kuciaka a jeho snúbenicu si pripomenuli opoziční politici aj pozostalí

21.02.2020 18:43

Otec zavraždeného Jána zhromaždených požiadal, aby sa zúčastnili na nadchádzajúcich parlamentných voľbách.

klubnarodohospodarov

Blog predsedu Spolku národohospodárov Slovenska Ing.Petra Zajaca-Vanku. web narodohospodari.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 100247x
Priemerná čítanosť článkov: 2005x

Autor blogu

Kategórie