Založ si blog

Populizmus má festival v dnes v Parlamente

Je to neuveriteľné, že DODNES sa ešte mnohé masmédiá i politici zaoberajú pojmom populizmus v politike ako niečim odpudivým, nechutným, do politiky nepatriacim. A tu zrazu 11 dní pred voľbami zasadne seriózna Národná Rada Slovenskej Republiky, ktorá bola vytvorená (slovensky =kreovaná) k demokratickému a odbornému zákonodárstvu mladej sotva 27 ročnej Slovenskej republiky a dejú sa to tam veci….

Je populizmus to, že Dzurinda sľuboval „dvojnásobné“ platy?

Je populizmom to, že nám Správcovské dôchodkové spoločnosti sľubovali, ak sa staneme ich klientami v 2004 , „švajčiarsky dôchodok“?

Je populizmom to, že vláda a zákonodárny zbor ruka v ruke „zdvihla“ slovenské dôchodky na rok 2019 o 9 až 11 Eur za mesiac a sebe  zdvihla ako štátnemu zamestnancovi v parlamente a následne i vo vláde platy mesačne o od 1.500 do 2.500 Eur?

Bol to populizmus.

Ale dnes to už nie je populizmus: je to“ochota a vôľa“ parlamentu…a strán ako SSD a SNS, prípadne Rodina a Oľano…prispieť na 13.dôchodok a na detské  prídavky…lebo veď ONI SI TO ZAPLATIA a budúca vláda to MUSÍ…ozaj: musí?

Všetko sa dá – len treba chcieť!

Voliči slovenskí – majte rozum….

A pretože rátam so zablokovaním blogu, pridám i to obsahovo, čo bolo už predvčerom zablokované na počítadle „čítavosť“ a v diskusii:

Bolo by to krásne, mať 13 dôchodkových výplat za rok, dostávať zvýšené rodinné prídavky na dieťa, nemusieť platiť diaľničnú známku ako občan SR…ale preto voliť SSD a SNS azda nemusíme.

Bolo by…ak by to nebola iba „reklama na ticho“ iniciovaná dvomi politickými stranami (SSD a SNS) počas predvolebného moratória na prieskumy nálad voličov a 11 dní pred termínom volieb…

Trh márností ako Vanity Fair, dnešní mladí už Dickensove poviedky poznáť nemôžu, to bolo z Viktoriánskej Anglie a nakoniec, Anglia je už mimo Európy…

Lebo sľúbiť vám môžeme čokoľvek, čo vám iní ani len dať nemôžu!

Po slovensky sa to volá:kortešačka.Teda predvolebné uplácanie voličov. Sľuby. Ako v Kalinčiakovej Reštavrácii. Myslím, že v dnešných médiách sa nájde veľa analýz, ktoré dokazujú, ako zbytočné je toto posledné zákonodarné stretnutie, keďže riskuje, že následné voľby už nebudú musieť „rešpektovať“ zákonné rozhodnutie, ktorým sa tie nádherné sociálne opatrenia majú uskutočniť.

Chceme viac, viac…VIAC…ešte VIAC!

…mi napadlo, že mohla by mať niektorá politická strana ešte lepšie návrhy pre poslednú parlamentnú schôdzu: napríklad zvýšiť dôchodcom výplatu dôchodkov v minimálnej výške aspoň ako v Rakúsku na 1.026 Eur mesačne, či Francúzsku, kde sa búria kvôli dôchodkom pri 1.108 Eur, ba až ako v Luxembursku (3.000 Eur!) a tak „dostať“ dôchodcov konečne do Európskej Únie, kde je to tak…

…napríklad zvýšiť minimálnu mzdu zamestnancom na Slovensku na výšku minimálnej mzdy v Nemecku (1.557 Eur), či Francúzsku (1.521 Eur), či dokonca v Luxembursku (2.071 Eur/mes), aby sme už konečne v rámci integračných  snáh naozaj boli plnoprávne integrovaní do Európy. Takých minimálne 1.440 Eur mesačne, to už by bol dobrý predvolebný ťah pre voliča…čo na to Matovič?

„Sľúbim Ti všetko, čo Ti nik iný nemôže dať.“ Neskutočný zvodca čs.predvojnového filmu Oldřich Nový by vedel takto vo svojej životnej roli Kristiána oblbnúť státisíce voličiek, očarených jeho šarmom, jamkou na líci a mužným strniskom. Nuž ale Slovenky veľmi dobre vedia, ako sa na Slovensku schvaľujú zákony. Ešte neprebehlo „prvé čítanie“ zákonov, ani nie je extrémne nebezpečná situácia, aby sa sociálne zákony schvaľovali v mimoriadnom skrátenom režime a aj keď ich zázračne pani Čaputová z paláca podpíše, už to nebude mať kto realizovať, keďže nová vláda z volieb nie je viazaná uskutočňovať sľuby predchádzajúceho parlamentu: A keďže 16,8% i 4,98% odhadnutých hlasov pre SSD a SNS ne je veľa, asi sa bude v utorok v parlamente zbytočne kúriť a svietiť, aj keď mne osobne sú tie ich snahy sympatické…

„Predseda ZMOS-u Branislav Tréger oznámil v Pravde dnes 17.2., že združenie pred každými komunálnymi voľbami komunikuje s mestami a obcami, aby tesne pred voľbami neprijímali rozhodnutia so zásadnými ekonomickými či sociálnymi vplyvmi na samosprávy. „Preto sme prekvapení, že takáto situácia nastáva na úrovni vlády SR a parlamentu,“ uviedol Tréger v tejto súvislosti. ZMOS tiež konštatuje, že parlament by mal problémy, ktoré trápia obyvateľov, riešiť priebežne, systematicky a s mierou poznania dosahov.“

 

A toto by mali vnímať najmä dôchodcovia! POPULIZMUS JE TRINÁSTY DôCHODOK!!! Poctivé by bolo zrušiť II.dôchodkový pilier a tých 10 miliárd Eur dať dôchodcom do priebežného piliera – lenže ekonóm vie, že to nepôjde – v tom II.pilieri sú už len peniaze na papieri – vyhoreté, veď vidíte, ako sú na tom finančné trhy. PROBLÉM JE V NEEXISTENCII PEŇAZÍ a nie v parlamentných poslaneckých počtoch:

Kedy sa začnú politici radiť s ekonómami?

 

Dohodli sme sa, že sa nedohodneme (predsedovia vlád ČK EÚ)

20.07.2020

Venovať tomu tri dni, to už je priveľa. Lebo ide o peniaze v poslednom rade najprv… Predsedovia vlád 27 členských krajín Európskej únie zažívajú niečo, čo nezažili ani predsedovia vlád krajín Rady vzájomnej hospodárskej pomoci (RVHP) kedysi v ére socializmu. Zažili zvláštny pocit, že tu už ide o krk… Predsedovia vlád z každej európskej krajiny vedia, že [...]

Najzbytočnejší „orgán“ Európy v júli 2020: Európska komisia a Európska Rada

18.07.2020

NEDOHODLI SA. A ani sa nedohodnú. Lebo im to všetko pripravili neschopní úradníci z Bruselu a EÚ a pritom len predsedovia vlád ešte stále národdných štátov sami najlepšie vedia, čo potrebujú pri likvidácii škôd z pandémie koronavírusu a z rastúcej ekonomickej globálnej krízy. Vlastne mi stačí „opajcovať“ články tu z Pravdy a nežiadam za to ani titul [...]

Keď podvodné vedenie štátu vedie podvodný rozpočet, niet už čo dodať. . .

16.07.2020

Niet slov. Slová sú málo v takejto situácii…no veď to v ostatných dňoch čítate a počúvate. Keď slovenské vedenie štátu (vo vláde SR ako v exekutívnom zbore odborníkov s diplomami z univerzít a vysokých škôl a v Národnej Rade SR ako zákonodárnom orgáne štátu)…sa odsúhlasí „rýchlym väčšinovým hlasovaním“ dvanásť miliardová Eurová [...]

Belgium Europe Summit

Matovičovi čestné slovo nestačí, chce zarúškovať školákov

13.08.2020 13:48

Do debaty o tom, ako sa začne školský rok na slovenských školách, vstúpil premiér Igor Matovič svojím návrhom na facebooku aj na konzíliu odborníkov.

putá / zatykač /

Expolicajt Vorobjov zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom odvolací súd

13.08.2020 13:42

Bývalý policajt Pavol Vorobjov je obvinený v kauze lustrácií aj v súvislosti s nebohým novinárom Jánom Kuciakom.

Čína / Záplavy /

Letné záplavy v Číne spôsobili škody za vyše 25 miliárd dolárov

13.08.2020 13:28

Námestník ministra pre krízový manažment Čou Süe-wen uviedol, že zaznamenaných je 219 mŕtvych a nezvestných ľudí a tiež 54-tisíc zničených domov.

majský

Písomné rozhodnutie v prípade Majského sa už doručuje účastníkom konania

13.08.2020 12:40

Až sa tak stane, pôjde celý spisový materiál na Vrchný súd v Prahe, ktorý bude rozhodovať o sťažnosti pána Majského," uviedla hovorkyňa Mestského súdu v Prahe Markéta Puci.