Založ si blog

Nastáva medzičas? Zákopová vojna v politike?

Motto: „Chvalabohu, nič mimoriadne sa na Slovensku nestalo“ povedal redaktor RTVS dňa 1.marca o 9 :32 hod. A tak mám otázku: To bolo treba robiť celý ten volebný cirkus za 12, 6 milióna Eur iba „pre toto“?

Teraz nastane čas politológov: kto – kde – s kým – prečo – za čo? Načo?

Pretože poznáme osobnosť Igora Matoviča, buďme skeptickí: Najprv by mal sľúbiť, čo vykričal na prázdny parlament SR niekedy na jar minulého roku: Aby sa všetci poslanci vzdali svojich zvýšených platov čo získali sami sebe odhlasovaním v decembri 2018. A čo inkasovali celý rok 2019 i časť 2020. A dokonca to majú prevziať aj tí noví poslanci NR SR. Buďme zvedaví.

Druhá otázka: A kdeže je Šofranko? „Volebný líder“ OĽANO? Sympatická pani učiteľka s intelektuálskymi okuliarm sa akosi prirýchlo vytratila…čo to bol za kúzelnícky trik Matoviča? To rýchlo vieme zabúdať…mal by to vedieť vysvetliť.

Tretia otázka: DOKEDY a ČI vôbec? Pani Čaputová sa kasala, že nemusí dať víťazovi volieb úlohu zostaviť vládu…ale ťažko zostaví spriaznenú „úradnícku vládu“, ak v parlamente nie je PSSpolu a Kska je naopak v parlamente….dosť bolo politológie.

MEDZIČAS – zákopová vojna

Mne to pripomína  pre zmenu často už v slovenskej histórii vytvorenú takmer patovú situáciu a provizórium MEDZIČASU, v ktorom sa diali veci…s ktorými si historici a politológovia dodnes nevedia rady…1918,1938,1946.1968…

Je to medzičas pre Ľudovú stranu Naše Slovensko:

Zotrvať na všetkých pätnástich prioritách podľa Memoranda piatich politických strán pod Ľudovou stranou Naše Slovensko a vo všetkých desiatich bodoch Programového desatora. Necúvnuť.

Je to medzičas pre ľud slovenský

Áno, boli tu obrovské psychické nátlaky:

Poprvé obrovské masmediálne masírovanie predovšetkým v neprospech „Kotlebovcov“ Ľudovej strany Naše Slovensko, ale aj v neprospech národného a vlasteneckého cítenia, ba priam fašistické správanie sa súperov/nazvime ich otvorene:militantných protivníkov/ pri „kontraprotestoch“- hádzanie vajíčok v Bratislave, pokriky, hádzanie kameňov, nadrozmerné plagáty „Poďme do nich!“ a priam propagácia extrémizmu „Mladá sila“ (white power Ku klux Klanu USA modifikovaná pre použitie na Slovensku).Však na to nakoniec aj doplatili: skutočných fašistov v našej histórii ľud slovenský odhalí podľa činov, nepotrebuje k tomu dr.Milu a ani celý aparát boja proti extrémizmu.  Inak, vyše milióna dôchodcov tie zvolania „Poďme do nich -Mladá sila“ skutočne vyvolala zdesenie z fašizujúcich sa mládežníkov…a – urazili sa!

Záver volebnej kampane a voľby samotné ovplyvnila hrozba blížiacej sa smrti z koronavírusu, denné uvádzanei bližiacej sa smrteľnej epidémie a počtu mŕtvych i nakazených, opatrenia na hraniciach, takže aj najotrlejší človek bol vystrašený a v strese. Opatrenia pri príletoch a avizované ale neuskutočnené kontroly v deň volieb na hraniciach s Rakúskom ovplyvnili nevolenie alebo volenie v dôsledkoch, o ktorých vlastne nevieme ich posúdiť…

Masmediálne: Ak by „Koronavírus“ bola politická sila, bezpečne by vďaka masírovaniu médiami vyhrali a prečíslili všetkých: Strašenie, propaganda, pocit ohrozenia vyvolali svoje: ľudia v Bratislave „vyprázdnili“ regály i sklady predajní obchodných sietí, to vyhlásenie, že na rakúskej hranici budú kontroly kvôli koronavírusu zo slovenskej strany spôsobilo, že tisícky Slovákov radšej v sobotu voliť z Rakúska ani neprišlo…a cestou do Hainburgu bola cesta od Bratislavy tak prázdna ako málokedy (lebo v Rakúsku je koronavirus!!!) a aj plné hainburské obchody tentoraz zívali prázdnotou bez Slovákov v obchodoch (pozn. dobre sa nám  nakupovalo – žiadna hystéria sa tu nekonala, nik nemal rúško…)

Tak takýmto masmediálnym masírovaním sa Matovič dostal do vedenia…

Jasné:  Prídu ešte samozrejme mnohé politologické hodnotenia.

Čo sa zmení v hospodárstve?

Jedno ekonomické, vlastne národohospodárske hodnotenie skúsim sám:

A čo náš bežiaci štátny rozpočet na prebiehajci rok 2020? Minuli sme 12,6 milióna Eur štátnych financií na celý proces volieb a výsledkom je MEDZIČAS do ďalších volieb. Politické subjekty vynaložili asi 20 miliónov Eur na kampaň (a vyjde na povrch, že aj oveľa viac) a – iba aby uhrali provizórium…

Sme tak bohatí, aby sme každý rok alebo dokonca dvakrát v tom istom roku platili politikom svoje „hry“?

Je zloženie politických síl  v NR SR poskladané tak, že umožní legislatívnymi opatreniami NR SR zabezpečiť zmenu tokov financií v prospech rastu štátneho rozpočtu SR? Zlepší zdravotníctvo, školstvo, vyvinie vyšší tlak na vrátenie majetku tých ktorí korumpovali a privatizovali?

Je tu vôľa samostatne zabojovať o miesto na slnku v Eurorozpočte na sedem rokov v prospech poľnohospodárov?

Ako sa zachová parlament ak sa vlna pustených imigrantov (prečo sa už normálne nehovorí „narušiteľov šengenskej hranice“? ) nezastaví na šengenskej hranici a budú veľké „priesaky“ aj na maďarských a rakúskych hraniciach?

A ako sme pripravení čeliť ekonomicky aj organizačne dôsledkom CORONAVIRUSU? …myslím tým zásobovanie potravinami, preprava osôb, pohyb cez hranice…dôsledky na výrobu a možno i chod bánk…

 

Každopádne, bude tu teraz prebiehať oficiálna „zákopová vojna“, nech si už koronavírus, medzinárodná globálna kríza a situácia robia čo chcú…my budeme hrať dlhé týždne hru „en-ten-týny“ a kto s kým o čom a pre koho…

či?

Ing.Peter Zajac-Vanka, predseda Spolku národohospodárov Slovenska

Slovensko zmizlo z hospodárskej mapy globálneho sveta, október 2021

01.10.2021

Začala sa Svetová výstava EXPO 2020 v Dubaji. Od dnes 1.októbra 2021. Dobre si treba pre históriu Slovenska tento dátum zapamätať: Pretože dnešným dňom oficiálne SLOVENSKO ZMIZLO Z HOSPODÁRSKEJ MAPY SVETA. Neveríte? Nuž hľadajte expozíciu Slovenska v Dubaji, v reprezentatívnom výbere svetových hospodárskych veľmocí a aspoň krajín, ktoré majú čo ponúknuť. Nenájdete. [...]

Koniec dôvery na Slovensku

17.09.2021

Dôvera je vec veľmi krehká nádoba a na Slovensku sa táto krehká vec práve „rozbila“. Slovo dôvera vyzerá tak milo, materinsky, ako niečo, proti čomu nemôže nikto nič namietať, čo pôsobí úplne hebkým a teplým dojmom. V praxi je však dôvera ťažká a komplikovaná záležitosť. napísal autor manažérskych štúdií Stephen Covey Naši volení predstavitelia [...]

Peter Zajac-Vanka: Bolo Slovensko zachránené?

02.11.2020

Celoplošné testovanie na prítomnosť koronavírusu v populácii Slovenskej republiky prebehlo. Ukazuje sa, že tak zhruba jedno percento populácie bolo testované pozitívne. Nemusia onemocnieť na koronavírus, iba ho mali v nose, v tele. Nemusí sa prejaviť. Otázkou však je, čo sa týmto celoplošným „prieskumom“, ktorý bol veľmi nákladný a predstavuje vlastne taký vzor [...]

Melitopoľ, Ukrajina

Prvý krok ofenzívy: kde a ako prerazí Ukrajina ruské opevnenie?

03.06.2023 06:00

Plukovník ukrajinského veliteľstva ženijných jednotiek Serhij Matvejčuk priznáva, že Rusko vytvorilo masívny systém obrany.

prigožin

"Putinov mäsiar" Prigožin napísal a ilustroval knihu pre deti

02.06.2023 22:13

V čase, keď kniha vyšla, Prigožin úspešne podnikal v reštauračnom biznise a medzi jeho klientov patril aj ruský prezident Vladimir Putin.

Volodymyr Zelenskyj

Členstvo Ukrajiny v NATO je nemožné pred ukončením ruskej invázie, uznal Zelenskyj

02.06.2023 21:20

Ide o zriedkavé priznanie zo strany Zelenského, ktorý od začiatku ruskej invázie zintenzívnil tlak na NATO a EÚ, aby Ukrajine otvorili svoje dvere.

Boris Berezovskij

Francúzsko dáva do predaja zámok zosnulého Putinovho protivníka Berezovského

02.06.2023 20:53

Berezovskij bol považovaný za šedú eminenciu v čase vlády prvého postsovietskeho prezident Borisa Jeľcina.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 361890x
Priemerná čítanosť článkov: 4825x

Autor blogu

Kategórie