Založ si blog

. . . p. s. : A máme sa tu dobre! . . .

Čas prázdnin, čas letných dovoleniek, čas oddychových i dobrodružných táborov. To odtiaľ sa posielajú také pohľadnice, dopisy, dnes e-maily či smsky :. …“a p.s.: máme sa tu dobre!  Dnes 7. júla 2019, v plnom rozpuku horúceho leta a v čase oddychovom, dovolenkovom, prázdninovom, nám naši politici, naši sluhovia ľudu, naši „dobrovoľníci“ starajúci sa o naše dobro odkazujú z destinácie najvytúženejšej – z politických zastupiteľských štátom platených pracovných pozícií, že

 „p.s. …a máme sa tu dobre!!!“  

a nám prizvukujú : Slovensko je úspešný príbeh …a : tak dobre ako teraz, sme sa ešte nikdy nemali!

 

Polemizovať s nimi nemusíme: ozaj sa oni tak dobre ako teraz ešte nikdy nemali a JE TO PRE NICH úspešný príbeh.

Štátna služba, pretože je platená zo spoločenský zbieraných peňazí do štátneho rozpočtu, pretože je nárokovateľná už dňom zvolenia či dosadenia do funkcie, je snom …aj preto je tu na Slovensku toľko politických strán a toľko politikov …štátnej úrovne, medzinárodnej úrovne (aké vysnívané „platy“ pri zastupovaní v EÚ v Bruseli…), ale i na „župnej úrovni“, alebo na krajskej, okresnej, obecnej úrovni, primátor či starosta…či aspoň okresný poslanec v zastupiteľstve…

toľko funkcionárov,  a – nie je to už viac ako bolo funkcionárov v štruktúrach KSČ, kvôli ktorým sa vlastne vraj odohral „nežný november“ ?

Takže, ľud slovenský, zamyslime sa: dostali sme pozdrav od našich voliteľných i dosaditeľných „zástupcov ľudu“, ako sa majú dobre: Uverejnila o tom článok  dnes Pravda tlačená: „“Majetkové priznania .{target:_blan­k}„:[https://spravy.pravda.sk/…ale-fiaskom/] si celkom neplnia účel tak, ako by si ho mali plniť. Politici to vedia všelijako zaonačiť. Jediný účel, ktorý to plní, je, že máme majetkové priznania politikov. To je všetko. Roky sa to kritizuje, že je to príliš všeobecné, pravidlá sú mäkké.

Návrh Spolku národohospodárov Slovenska:

Politici sú volení. Dobre. Idú slúžiť ľudu. Ešte lepšie. Každý z nich by už v prípade zvolenia či dosadenia mal byť hotovým a skúseným odborníkom v tom svojom, mal by mať už toľko praxe, že niekde dostával výplatu a zarábal si svojou činnosťou. Pri zvolení – keďže ide o službu ľudu, voličom, národu, by nemal za túto službu brať peniaze. Výplatu. Mzdu.

Dobrovoľnicky vzťah k štátnej službe, založený na kompenzácii cestovných a pobytových nákladov. Nič viac. Žiadny plat, žiadna výplata. Z čoho žiť? Diéty…na úrovni zamestnancov podľa zákona.

Súhlasíte?

Ani Ľudovít Štúr, ani Milan Rastislav Štefánik, ani politici dohodujúci Vianočnú dohodu v decembri 1943, ani politici ktorí dohodli Košický vládny program, nedostali „od štátu“ nič. Nemal by byť toto moderný príklad?

Spolok národohospodárov Slovenska OZ

Kto „zostrelil“ slovenskú Kačku?

14.10.2019

Tisíc osemsto ľudí bez práce a bez mzdy! A nie je to trestný čin? A už sa to na Slovensku deje: obchodná sieť predajní, ktorá normálne je „kombajn na žatvu hotovosti“, keďže v menších viac »

Vôbec sme nemuseli „riešiť“ nemocnice, stačilo zdaniť dividendy. ..

27.09.2019

...a nenechať z našich ziskotvorných výrob urobiť "dojné kravy" za ostatných 19 rokov! 1.Dividendy, ktoré sú v skutočnosti podielom na zisku mali byť zdanené - ak držiteľ akcie vlastní akciu viac »

Je to správny krok správnym smerom

23.09.2019

Ani by to nebolo na reakciu, pretože také návrhy ako návrh na odkúpenie bývalých VSŽ (dnes USS) za jedno Euro sa majú odohrávať za zatvorenými dverami a až o výsledku sa informujú masmédiá. viac »

Miloš Zeman / ústavná žaloba /

Zemana hospitalizujú v pražskej vojenskej nemocnici

16.10.2019 23:10

Na Twitteri to v stredu napísal hovorca Pražského hradu Jiří Ovčáček s tým, že pôjde o rekondičný pobyt, ktorý potrvá najviac do nedele.

súd / spor / parkovanie / Košice /

Podľa súdu je zmluva medzi Košicami a súkromnou parkovacou firmou neplatná

16.10.2019 18:22, aktualizované: 19:22

O neplatnosti nájomnej zmluvy o parkovaní z roku 2012 medzi mestom Košice a spoločnosťou EEI rozhodol v stredu Okresný súd Košice I.

SAS / Nominačný kongres strany

Sulík pozval lídrov demokratickej opozície na pracovné stretnutie

16.10.2019 18:10

Témou má byť možný spoločný postup demokratickej opozície pri kauze Gorila či spoločné aktivity k výročiu Nežnej revolúcie.

peniaze, mena, euro, česká koruna

Koalícia našla 100 miliónov. Zdaní banky

16.10.2019 18:00

Koaličná rada našla riešenie, ako znížiť rozpočtovú sekeru. Prichádzajúci sociálny balíček majú zaplatiť domáce banky.

klubnarodohospodarov

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 58039x
Priemerná čítanosť článkov: 1935x

Autor blogu

Kategórie