Založ si blog

. . . p. s. : A máme sa tu dobre! . . .

Čas prázdnin, čas letných dovoleniek, čas oddychových i dobrodružných táborov. To odtiaľ sa posielajú také pohľadnice, dopisy, dnes e-maily či smsky :. …“a p.s.: máme sa tu dobre!  Dnes 7. júla 2019, v plnom rozpuku horúceho leta a v čase oddychovom, dovolenkovom, prázdninovom, nám naši politici, naši sluhovia ľudu, naši „dobrovoľníci“ starajúci sa o naše dobro odkazujú z destinácie najvytúženejšej – z politických zastupiteľských štátom platených pracovných pozícií, že

 „p.s. …a máme sa tu dobre!!!“  

a nám prizvukujú : Slovensko je úspešný príbeh …a : tak dobre ako teraz, sme sa ešte nikdy nemali!

 

Polemizovať s nimi nemusíme: ozaj sa oni tak dobre ako teraz ešte nikdy nemali a JE TO PRE NICH úspešný príbeh.

Štátna služba, pretože je platená zo spoločenský zbieraných peňazí do štátneho rozpočtu, pretože je nárokovateľná už dňom zvolenia či dosadenia do funkcie, je snom …aj preto je tu na Slovensku toľko politických strán a toľko politikov …štátnej úrovne, medzinárodnej úrovne (aké vysnívané „platy“ pri zastupovaní v EÚ v Bruseli…), ale i na „župnej úrovni“, alebo na krajskej, okresnej, obecnej úrovni, primátor či starosta…či aspoň okresný poslanec v zastupiteľstve…

toľko funkcionárov,  a – nie je to už viac ako bolo funkcionárov v štruktúrach KSČ, kvôli ktorým sa vlastne vraj odohral „nežný november“ ?

Takže, ľud slovenský, zamyslime sa: dostali sme pozdrav od našich voliteľných i dosaditeľných „zástupcov ľudu“, ako sa majú dobre: Uverejnila o tom článok  dnes Pravda tlačená: „“Majetkové priznania .{target:_blan­k}„:[https://spravy.pravda.sk/…ale-fiaskom/] si celkom neplnia účel tak, ako by si ho mali plniť. Politici to vedia všelijako zaonačiť. Jediný účel, ktorý to plní, je, že máme majetkové priznania politikov. To je všetko. Roky sa to kritizuje, že je to príliš všeobecné, pravidlá sú mäkké.

Návrh Spolku národohospodárov Slovenska:

Politici sú volení. Dobre. Idú slúžiť ľudu. Ešte lepšie. Každý z nich by už v prípade zvolenia či dosadenia mal byť hotovým a skúseným odborníkom v tom svojom, mal by mať už toľko praxe, že niekde dostával výplatu a zarábal si svojou činnosťou. Pri zvolení – keďže ide o službu ľudu, voličom, národu, by nemal za túto službu brať peniaze. Výplatu. Mzdu.

Dobrovoľnicky vzťah k štátnej službe, založený na kompenzácii cestovných a pobytových nákladov. Nič viac. Žiadny plat, žiadna výplata. Z čoho žiť? Diéty…na úrovni zamestnancov podľa zákona.

Súhlasíte?

Ani Ľudovít Štúr, ani Milan Rastislav Štefánik, ani politici dohodujúci Vianočnú dohodu v decembri 1943, ani politici ktorí dohodli Košický vládny program, nedostali „od štátu“ nič. Nemal by byť toto moderný príklad?

Spolok národohospodárov Slovenska OZ

Dohodli sme sa, že sa nedohodneme (predsedovia vlád ČK EÚ)

20.07.2020

Venovať tomu tri dni, to už je priveľa. Lebo ide o peniaze v poslednom rade najprv… Predsedovia vlád 27 členských krajín Európskej únie zažívajú niečo, čo nezažili ani predsedovia vlád krajín Rady vzájomnej hospodárskej pomoci (RVHP) kedysi v ére socializmu. Zažili zvláštny pocit, že tu už ide o krk… Predsedovia vlád z každej európskej krajiny vedia, že [...]

Najzbytočnejší „orgán“ Európy v júli 2020: Európska komisia a Európska Rada

18.07.2020

NEDOHODLI SA. A ani sa nedohodnú. Lebo im to všetko pripravili neschopní úradníci z Bruselu a EÚ a pritom len predsedovia vlád ešte stále národdných štátov sami najlepšie vedia, čo potrebujú pri likvidácii škôd z pandémie koronavírusu a z rastúcej ekonomickej globálnej krízy. Vlastne mi stačí „opajcovať“ články tu z Pravdy a nežiadam za to ani titul [...]

Keď podvodné vedenie štátu vedie podvodný rozpočet, niet už čo dodať. . .

16.07.2020

Niet slov. Slová sú málo v takejto situácii…no veď to v ostatných dňoch čítate a počúvate. Keď slovenské vedenie štátu (vo vláde SR ako v exekutívnom zbore odborníkov s diplomami z univerzít a vysokých škôl a v Národnej Rade SR ako zákonodárnom orgáne štátu)…sa odsúhlasí „rýchlym väčšinovým hlasovaním“ dvanásť miliardová Eurová [...]

Libanon Bejrút výbuchy

Niekoľkých predstaviteľov prístavu v Bejrúte umiestnili do domáceho väzenia

06.08.2020 09:00

Vyšetrovatelia smrtiaceho výbuchu v prístave libanonskej metropoly Bejrút sa zamerali na možné zanedbanie pri skladovaní 2750 ton vysoko výbušného priemyselného hnojiva.

doučovanie, škola

Škola doma. Z rodičov učitelia, zvládnu aj deviatakov?

06.08.2020 07:00

Domáce vzdelávanie by sa mohlo rozšíriť aj na žiakov druhého stupňa základných škôl, možno už o rok. Podľa odborníkov ide často len o rozmar rodiča.

Radovan M., korona, vyhrážka

Vyhrážal sa koronavírusom, dostal pol roka nepodmienečne

06.08.2020 06:50

Keď sa Radovan M. vrátil zo zahraničia, nerobil si ťažkú hlavu z karantény. Napadol mamu aj brata a na policajtov pľujúc kričal: "Nakazte sa koronou!"

koronavírus, Donald Trump

ONLINE: Twitter aj Facebook blokovali Trumpa pre dezinformácie o víruse

06.08.2020 06:00, aktualizované: 09:07

Spoločnosti Twitter aj Facebook blokovali Donalda Trumpa pre dezinformáciu, že deti sú takmer imúnne voči koronavírusu.