Založ si blog

Rakety stop, NATO stop – ak chce Európa a aj Slovensko zachrániť klímu

Povzdychnutie nad IDIOTIZMOM niektorých „pionierskych budovateľských“ tvrdení agentúr, masmédií i politikov. Reakcia musí byť  rýchla, večer už budú iné dôležité „témy“. Takže z tlačovej nemenovanej agentúry prevzala tlačená Pravda možno i v dobrom úmysle článok s burcujúcim názvom: 

„Plyn stop, ropa stop – ak chce Európa aj Slovensko zachrániť klímu“

Dobre, poďme zachrániť tú klímu. Možno aspoň nad Slovenskom:

Protestujme proti znovuobnoveniu rozmiestňovania vojenských rakiet v Európe a ich rozširovanie: Také vypustenie rakety, iba cvičné a jej let, narobí poriadne znečistenie ovzdušia. A to je iba let, ešte sa nehodnotí dopad na cieľ a výbuch! V juhoslovanskom Kragujevaci keď bola v 1999 zbombardovaná automobilka Zastava, do zeme sa dostalo toľko tam predtým uskladnených pod kontrolou bifenylov a otrav z lakovania, že to zamorilo priestor pôdy do 100 km. Ale to bolo nič, tvoril sa „priestor pre demokraciu“…

Protestujme proti NATO a vôbec armádam – STOP IM! Nielen vojenský výcvik, používanie nafty v motoroch, nielen cvičná streľba, nielen oleje unikajúce do pôdy, nielen autoparky vozidiel (nákladných, veľkokapacitných, ťažkých terénnych) a ich údržba, ale aj akékoľvek použitie, prevádzkovanie ( dotknem sa organizátorov – aj defilé armády počas sviatkov) zamorí ovzdušie a pôdu a znečistí klímu viac, ako nejaké všeobecné “ ropa stop, plyn stop“. Bude zaujímavé, ako sa budú environmentalisti hádzať pred defilujúce armádne vozy alebo pri prechode NATO-kolón po Slovensku.

Výroba plastových obalov a sáčkov STOP! – niekto naivný a hlúpy sa snaží brániť, aby spotrebitelia používali umelohmotné tašky a sáčky a obaly. Ale ako? Priamo na pokladni prekladať z uh-obalov napríklad potraviny „do ešusov“? Skúste to! Priamo v predajni prekladať chlieb, pečivo, zeleninu, mäso z uh-sáčkov rovno do plechových či sklených kelímkov? No skúste to!

Prečo sa environmentalisti zameriavajú na chudákov zákazníkov, ktorí sú prínútení kupovať s tovarom aj obal, prečo rovnako hlasno neútočia priamo na výrobcov a predajcov – ta nech si oni zabezpečia ekologický vhodné balenia – nech sa vrátia ku papierovým sáčkom a dreveným či skleneným obalom potravín!  Len u nás – kedysi bol Skloobal Nemšová, náš najväčší výrobca sklenených obalov, privatizovaný a potom kúpený TetraPack-om – žeby odvtedy máme všetko v tých tetrapack umelohmotných obaloch?

Ale zásadnou príčinou je vlastníctvo v rukách minimálneho počtu majiteľov – no tak nech obmedzia svoju pažravosť po luxusných autách, po organizovaní automobilových pretekov, po vytváraní vlastných autoparkov monopostov, chlastajúcich esúvečiek či po leteckom parku súkromných lietadiel či morských jácht a ich používaní.

Už len toto „STOP“ by zmenilo perspektívu premien zemskej klímy. Také súkromné lietadlo na ceste Paríž – Honolulu – Florida a späť spáli viac nafty ako všetko obyvateľstvo Slovenska za jeden deň. Alebo taký vládny špeciál, keď letí na víkend Bratislava-Poprad a späť, že?…  

odkaz pre Jan101 – no ale tých privátnych lietadiel milionárov je viac ako jeden. násob to a dostaneš sa na správne číslo, napríklad nám stačí „nevyhnutnosť“ Kisku lietať „domov“ na víkendy počas svojho prezidentovania…a nám tu hovorte niečo o „stop nafte a plyne“…

Politici predsa nie sú dostihové kone!

29.10.2019

A voľby do Národnej Rady Slovenskej Republiky nie sú biznisom stávkových kancelárií, ktoré ponúkajú vkladateľom tie najvyššie výhry...alebo že by ANO? Lebo na Slovensku je to už raz a teraz viac »

Kto „zostrelil“ slovenskú Kačku?

14.10.2019

Tisíc osemsto ľudí bez práce a bez mzdy! A nie je to trestný čin? A už sa to na Slovensku deje: obchodná sieť predajní, ktorá normálne je „kombajn na žatvu hotovosti“, keďže v menších viac »

Vôbec sme nemuseli „riešiť“ nemocnice, stačilo zdaniť dividendy. ..

27.09.2019

...a nenechať z našich ziskotvorných výrob urobiť "dojné kravy" za ostatných 19 rokov! 1.Dividendy, ktoré sú v skutočnosti podielom na zisku mali byť zdanené - ak držiteľ akcie vlastní akciu viac »

ľadový dóm, notre-dame,

Notre Dame stojí aj na Hrebienku

21.11.2019 19:00

Bloky ľadu premenilo na umelecké dielo osemnásť sochárov z Litvy, Nemecka, Poľska, Česka a zo Slovenska.

Benjamin Netanjahu

Izraelského premiéra Netanjahua obžalovali z podvodu a úplatkárstva

21.11.2019 18:16

Netanjahu akékoľvek previnenie odmieta a hovorí o "honbe na čarodejnice".

Súdna rada

Súdna rada vypočula Sádovského a Urbancovú

21.11.2019 17:54

Predseda Krajského súdu v Bratislave aj podpredsedníčka Najvyššieho súdu SR trvajú na tom, že s prípadom podozrivých sudcov nič nemajú.

nehoda, autobus, nitrianske hrnčiarovce

Do februára by mali experti určiť príčinu tragickej nehody

21.11.2019 17:15

Vraky autobusu a nákladného auta z tragickej dopravnej nehody pri Nitre, pri ktorej zahynulo dvanásť cestujúcich, skúmajú experti.

klubnarodohospodarov

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 61082x
Priemerná čítanosť článkov: 1970x

Autor blogu

Kategórie