Založ si blog

„Utekajme, už idú! “ a či „Zastavme ich, bratia“. .. ?

Obrovský chaos v hlavách voličov a ťažká dilema intelektuálov.  A to sú štyri dni pred voľbami. Aj tábory „fanúšikov“ a rozhodnutých voličov sa kolísajú vo vlnách emócií podľa toho, čo vyjde zas najavo. Najvyšší čas tento typ volieb a masírovanej „kortešačky“ zmeniť.

„Chcem byť PREMIÉROM!“, deklaruje Matovič. Prosím Vás, ruku na srdce vy čo rozhodujete o prijímaní zamestnancov do firiem, tohoto človeka by ste odporúčali do firmy na manažérsku pozíciu? Aj s rizikom, že Vám nepreplatia výberové konanie?

„Chcem byť PREMIÉROM!“ spupne sa rozhodol v masmédiách Truban. No dobre, je „ajťák“, počítačom rozumie. Ale ruku na srdce, dôverovali by ste Vy majitelia firiem, nechať do ako manažéra samostatne pôsobiť vo Vašej firme? Prípadne ak tam máte dcéry a synov pod 21 rokov, riskli by ste to že by im nebol vzorom v deklarovaných nerestiach?

„Bude ministerkou vnútra“ hovoria o magistre umenia Remišovej – iste, ak je danosťou nedôvera, podozrievanie, rázne emócie vkladané do vzťahov a nestálosť názorov, prečo nie?

A tak – utekajme už idú!

Ani iní nie sú bohviečo, len sa tak spupne nepredvádzali.  Pri týchto voľbách, ak by sme ich brali ako výberové konanie na tých, čo budú zodpovední za situáciu a vývoj slovenskej spoločnosti ďalšie štyri roky, neboli totiž určené kritériá výberu:

A pritom sa tie kritériá ponúkajú už „za rohom“ a vo februári:

Čo bude politik robiť, ak sa koronavírus dostane na Slovensko a bude zabíjať?

Už som spomínal tak ironicky, že si viem predstaviť Matoviča ako behá s tým digitálnym teplomerom po uliciach a típne každého do hlavy s poznámkou „ty môžeš“, „ty budeš izolovaný“ (a ako rád sa toho zhostí)

Čo spraví politik aktuálne a hneď, ak sa zavrú hranice kvôli nebezpečiu pandémie a prenosu koronavíru?

Majster Bugár to dnes v diskusii pred voľbami zľahčoval, ale pozabudol, že kvôli výskytu v Taliansku už v noci zastavilo rakúsko vlaky s Talianskom, sleduje to a niet hodiny, kedy môže dôsjť k uzavretiu hraníc Taliansko-Rakúsko. 

Ruský Vladivostok si už odskúšal izoláciu na čínskych hraniciach, keď sa zrazu distribúcia potravín z Číny zastavila kvôli stopnutým kamionom a pulty v mnohých ruských mestách okolo čínskych hraníc spustli…

A o opačne – ak sa u nás objaví koronavírus (čo to dnes mal Pellegrini za „prechladnutie“, že leží v nemocnici po zahraničnej ceste z Bruselu?)  – čo to spôsobí? Izoláciu cestovania, izolované mestá, zákaz pohybu, šok a šialená nákupná horúčka v obchodoch…prerušenie kongresov, podujatí …až zastavenie výroby…

To sú iba aktuálne hrozby také ako povodeň, oheň, víchrica.

A čo ešte kritériá dlhodobých záležitostí?

Vlna krízy v automobilovom priemysle a automotive už z Nemecka zasahuje naše subdodávateľské firmy. Sme pripavení prijať na Úrady práce masu 230 tisíc rýchlo nezamestnaných zo zatvárajúcich sa automotive subdodávateľkých výrob?

Čo spraví ohrozenie koronavírom a automobilová kríza s napätým štátnym rozpočtom, ktorý sa už teraz teší na prísun platieb z daní v marci – apríli? A čo keď neprídu platby?

A čo ak spotreba obyvateľstva, teda domácností, hlboko „kľakne“ pre tieto riziká?

Máme k tomu prípravu pre politikov, majú oni svojich manažérov, alebo iba „automatčíkov“ čo všetko previažu na ústavné automaty a letia si na ostrovy užívať leto?

Nemusíte odpovedať. Ani ľudí vo veľkej hospodárskej kríze sa nik nepýtal. Nemusíte ani súhlasiť. Ani s vývojom vojny na Európskom kontinente predsa nik nesúhlasil.

Ale prišlo to…záruky neposkytnem.

Slovensko zmizlo z hospodárskej mapy globálneho sveta, október 2021

01.10.2021

Začala sa Svetová výstava EXPO 2020 v Dubaji. Od dnes 1.októbra 2021. Dobre si treba pre históriu Slovenska tento dátum zapamätať: Pretože dnešným dňom oficiálne SLOVENSKO ZMIZLO Z HOSPODÁRSKEJ MAPY SVETA. Neveríte? Nuž hľadajte expozíciu Slovenska v Dubaji, v reprezentatívnom výbere svetových hospodárskych veľmocí a aspoň krajín, ktoré majú čo ponúknuť. Nenájdete. [...]

Koniec dôvery na Slovensku

17.09.2021

Dôvera je vec veľmi krehká nádoba a na Slovensku sa táto krehká vec práve „rozbila“. Slovo dôvera vyzerá tak milo, materinsky, ako niečo, proti čomu nemôže nikto nič namietať, čo pôsobí úplne hebkým a teplým dojmom. V praxi je však dôvera ťažká a komplikovaná záležitosť. napísal autor manažérskych štúdií Stephen Covey Naši volení predstavitelia [...]

Peter Zajac-Vanka: Bolo Slovensko zachránené?

02.11.2020

Celoplošné testovanie na prítomnosť koronavírusu v populácii Slovenskej republiky prebehlo. Ukazuje sa, že tak zhruba jedno percento populácie bolo testované pozitívne. Nemusia onemocnieť na koronavírus, iba ho mali v nose, v tele. Nemusí sa prejaviť. Otázkou však je, čo sa týmto celoplošným „prieskumom“, ktorý bol veľmi nákladný a predstavuje vlastne taký vzor [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:11

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 375423x
Priemerná čítanosť článkov: 5006x

Autor blogu

Kategórie